Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
L'un des plus grands opposants d'un Québec francophone et souverain était Félix Leclerc. vrai faux 2. La notion de la souveraineté du Québec domine le débat pol
What could explain why a decrease in taxes could lead to a less-than-proportionate increase in output? A. Consumers may choose to save much of the tax cut in
How many square feet of hardwood flooring are required for a living room floor, of L.22'-0"x W.12'-"W.x13'-9"? Allow 15% for waste
What is the value of y? Assume that the line is tangent to the circle @ 40 ® 60 © 120 @ 140
what did some of the Indians the Frinks encountered do?
_____ is cultural ideas about the appropriate ages for engaging in particular activities or life tasks.
what state wanted to be admitted to be Union as a slave state
The amount of matter that makes up an object is its
10 points! What is the most appropriate conclusion about the new drug to draw from this information?
Help me find the surface area please!