mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Which is greatest? .444 .544 .554 .321
Someone plz help it’s due tomorrow!!
Identify the form of the word children’s. A. plural B. singular possessive C. singular D. plural possessive
What would you want to do with your life if money were no object
Complete the statements regarding types of economies
Why did Europeans set their sights on reaching Asia?
There are 332,054 people in city. Of these, 168,278 are under the age of eighteen. Draw a bar diagram and find how many people are eighteen or older?
Your classmate is unsure about how to use side lengths to determine the type of triangle. How would you explain this to your classmate?
Find the range of the logarithmic function f(x) = log4 x.
Read the following job advertisement carefully: • Ensuring that our customers have a satisfying experience that will keep them coming back time after time • 1