ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

What lesson did Walter younger learn in the story raisin in the sun with text evidence?
Can naranja be a Spanish word for the color or can it just be used for the fruit?
Why were the articles of confederation created the way they were?
I Picked C can someone please help me !!!!! Thanks Choose the sentence that is written correctly. A. If you do not understand why you received a particular
Liam has 3 boxes of baseball cards with 50 cards in each box. He also has 5 boxes with 40 basketball cards in each box. If claim goes to the store and buys 50 m
What is the slope of a line that passes through the points (2, 0) and (5, 0)? Explain.
Jada's bike wheels have a diameter of 20 inches. How far does she travel if the wheels rotate 37 times?
Which was not part of Kennedy's New Frontier agenda?
Which of the following diagrams includes an orthocenter? In order: A, B, C, D
How is President Obama using an appeal to reason, or logos, in this excerpt?For the American people can no more meet the demands of today's world by acting alon