jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Matthew made a total of $396.50 in a school candy fundraiser. If each box of candy cost $0.50, how many boxes did Matthew sell?
Discuss in detail the value of effective time-management during the examination session
What is the Measure of angle AOE in the figure below?
8. The logo for a company is a regular hexagon inscribed inside a circle. The logo will be painted on the side of the company's office building. The radius of t
Write an essay why technology harms
The thick black lines on the map show the locations of mid-ocean ridges. This geologic feature is most likely to be formed by a ______________________ boundary.
Why is the format in which you save your Photoshop document so important? What are the factors that make a format better for print use versus better for web use
13. These shapes are precise and sharply defined. Geometric Organic
Jenna Parker owns and manages her single member LLC (which she taxes as a sole proprietorship) that provides services to her clients (i.e., specified service bu
32. Explain why investing $1000 at 4% interest, compounded continuously, for 2 years is equivalent to investing $1000 at 8% interest for 1 year.