cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
98 grams of potassium chloride are added to 217 grams of water. The volume of the water is 200 cm3. When the water reaches saturation, the undissolved salt is r
A mountain climber ascends a mountain to its peak. The peak is 12,740 ft avove sea level. The climber then decends 200 ft to meet a fellow climber. Find the cli
Which of the following is false? A) a child’s age and the height of a child is a positive correlation B) none, since all of the other answer choices are true C)
Evaluate the function f(p) = p2 + 3p + 1 for p = -2. A. 1 B. -1 C. -8 D. 9 E. -9
In the following sentences identify the correct form of verb
let logb(A) = 2 Logb(B) = -4 find log (A/B)
Which of the following is not equal to 0.0326 kilometers? 3.260 dkm 32.6 m 3260 cm 326000 mm
What is a relation and what makes it different from a function?
¿Cuál es el verbo recíproco? (2 palabras) Se abrazan is the verb.
What would happen if the signers were brought before a royal court?