demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
how do you balance __H2SO4 + __B(OH)3 --> __B2(SO4)3 + __H2O
What are the advantages and disadvantages of globalization
Hey guys, I need 5 sentences!¿Prefieres viajar en coche, en tren, en barco o en avión? ¿Por qué?
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization
What are the advantages and disadvantages of globalization