jewkkskolappa028942
jewkkskolappa028942
02-03-2022
Mathematics
contestada
What’s the answer??????
Respuesta :
26llavina
26llavina
02-03-2022
Answer:
-131,072
Step-by-step explanation:
a(n)=an-1*-4
128=a(4)
128*-4*4*-4*-4*4=-131072.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 22+ )
Otras preguntas
so i went back to school (face to face) and i’m wondering what are some more safety precautions i should do when i get home from being around people
Evaluate. 23+4⋅2−7 1 5 9 36
Write a ratio to reflect the following situations. Write the ratio in its simplest form.
The cost for a pack of 7 padlocks is $23.80 . Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
The class has 12 girls and 16 boys. What is the ratio of total students to boys in simplest form?
Type the correct answer in the box. Spell all words correctly. Which condition is Chris likely to suffer from? Being a small animal veterinarian, Chris has trem
Online learning impact on stidents mental health
Read the article's Introduction (paragraphs 1-2).Which sentence from the Introduction suggests that scientists and video game companies rarely work together on
Design an invention to cut down on plastic waste in your community.
Help!! Which character symbolizes protection in this part of the story, and why? the White Knight, because he rescues Alice from the Red Knight the Red Queen, b