GeekGirl111
GeekGirl111
02-01-2017
Mathematics
contestada
what happens when a problem says per pound
Respuesta :
JacobHardy00
JacobHardy00
02-01-2017
You need to multiply because it will probably will say 9 dollers per pound that means it will cost you 18 dollers for 2 pounds
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
Mrs. Gordon had $40 to spend on cookies and pies. She bought 4 cookies, each of which cost $3. She spent twice as much on pies as she spent on cookies. Mrs. Gor
Rosa has decided to sell pet rocks at an art fair for $5 each. she has paid $50 to rent a table at the fair and it costs her $2 to package each rock with a set
In ________ reinforcement, the person or animal is not reinforced every time a desired behavior is performed.
What is the importance of Boston New Orleans Charleston and New York during the colonial period
It takes 36 minutes for 7 people to paint 4 walls. How many minutes does it take 9 people to paint 7 walls?
While on a one-hour trip, a small boat travels 32 km north and then travels 45 km east. what is the direction of the boat's average velocity for the one-hour tr
Which of the following is true of the Enlightenment? (Select all that apply.) It is seen as a time of rejection of God and a new appreciation for God. It is see
How do you solve this please help
Should mild traumatic brain injury patients be tested for cognitive deficits in the emergency department?
explain how the thermostat in your house uses a negative feedback system to maintain your home's temperature