BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
All of the following are characteristics of Mayan society except
A skateboarder on a half-pipe changes his velocity from 6.0 m/s forwards to 4.0 m/s backward in 5.0 s. What is the acceleration of the skateboarder?
what is another name for the neolithic revolution
the apperant backward movement of a planet is called?
what is the answer to this problem 5n^2+10n+20
How do you multiply 2/9 x 3? I got 6/9 and my teacher says that your numerator has to be bigger than your denominator. Plus I have to simplify
Politicians who supported America building a canal across the narrow section of Central America argued that
why doesn't a developing pupa move around?
Which of the following are humans considered to be? Herbivores Carnivores Omnivores All of the above
The Enrollment Act of Conscription, during the Civil War, caused the New York City_____ riots. A) Military B) Draft C) economic