Jkayla343
Jkayla343
04-01-2015
Mathematics
contestada
$0.90 for 3/4 pound of bananas
Respuesta :
kuromimi123
kuromimi123
04-01-2015
If 3/4 lb of bananas cost $0.90, then 1 lb of bananas cost $1.20.
Answer Link
derpeyboy237
derpeyboy237
04-01-2015
1 lb $1.20 because if 3/4 is $0.90 then for each fourth it costs $0.30
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 39+ )
Otras preguntas
PLEASE HELP I GIVE THANKS
what is 78% of 50 questions
2cos^2x+sinx=2 domain restriction 0,2pi
the scale in the drawing is 2cm 5m. what are the length and width of the actual room. __________14inch | 7inch|
during a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
What accent marks are missing from the paragraph in the highlighted box?
what is a color wheel plz help
Why were Americans eager for new goods and services
0.8x+3.2-4.3x=7.7-1.2x
containing the points (-1,2) and (5,-4)