melis64
melis64
04-05-2021
English
contestada
please urgent please beg
Respuesta :
pretjz
pretjz
04-05-2021
1)education
2)performance
3)nowdays
4)advantage
5)discuss
Answer Link
miraclemcknight48
miraclemcknight48
04-05-2021
Answer:
1.ducation
2.performance
3. nowadays
4.advantage
5dicuss
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Liquid 1 reacts with liquid 2, producing a solid and a gas. using this scenario, which supports the law of conservation of mass? mass of liquid 1 mass of solid
4 pounds of oranges cost $12. what is the unit price per pound ? $ 1 per 3 pounds $ 3 per 1 pound $6 per 2 pounds $12 per 4 pounds
The vertices of a composite figure are given. Find the area of the figure. G(-5, -1), H(-5, 1), I(2, 4), J(5, -1), K(1, -3)
Which expression is equivalent to (27.3 5.9)47 O 211.3-1.95 O228-(-3) 20.94 O 27.3-5.04 O228-3-20.94
Which explanation accurately reflects the ""interpersonal needs"" use of communication?
A solution of acetic acid, hc2h3o2, on a laboratory shelfwas of undetermined concentration. if the ph of the solution wasfound to be 2. 68, what was the concent
When we define goodwill as a perception the audience forms of a speaker, what is that the audience's perceptions may be based off of?
What type of os must be installed on your machine to allow this type of action by another person?
The board awarded the first prize to the reporter.
A stationer buys 1 dozen of pens at Rs 20 each and sells them at Rs 25each .find his profit and profit percent.