addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

In which sentence does the prepositional phrase act as an adverb? A. Last evening, Anne suffered from a headache. B. The door to the attic was left open. C. Mr
Divide the polynomial in the numerator by the trinomial in the denominator m^3-m^2-4m+1 /m^2+2m-3
who was the founder of Pennsylvania?
what is the mRNA sequence from 3 TACGGTAAGCATCTTGGCATAACCCCAATT 5
the volume of a rectangle prism with square bases is 5880 cubic inches. it has a height of 30 inches. find the side length of the square base.
How do you write fifty-seven thousand,eighteen. In standard form
What would be the most likely effect of one company buying a competitor?
how to i do 7/16÷(31/2÷1/2)
Which is the best description of civil liberties? A. natural rights B. privileges C. rights guaranteed by law D. democratic goals E. trial procedures
accurate estimation 719-348