adelennearizoca05 adelennearizoca05
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Lainey brought a set of 22 markers for $6. What is the cost of 1 marker? Round answers to the nearest hundredths where necessary.

Respuesta :

tyty0318 tyty0318
  • 04-03-2021
The answer It’s about .360
Answer Link

Otras preguntas

Jamie lost 65 pounds in 5 months. How much did she lose per month?
Can someone help me with ex.4
Ella has brought 36 pounds of dog food. She feeds her dog 3/4 pounds for each meal. For how many meals will the food last?
ow can you get better grades ? Any study methods with all subjects​
Match the pronoun with the sentence it belongs to. Match Term Definition Él A) ________ no necesitas escuchar en la clase de inglés. Usted B) ________ necesit
If it takes two people six hours to paint a room, how long will it take four people
what is nine and two tenths in standard form
Pilgrims and what moved to North America because of the religion?
PLEASSEEEEEEEEEE PLEASEEEEEEE SOMEONEEE PLEASEEEEEEE HELPPPP Read this short essay and write a paragraph including thoughs, question, feelings and intial reacti
If 300 gallons of water fill a swimming pool in 20 minutes, how many gallons fill the swimming pool in 25 minutes?