amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

define electric circuits. what are the essential components required to make an electric circuit?
The diagram shows a regular 10-sided polygon ABCDEFGHIJ show that x=y
Which expression does not factor? M^3+1 M^3-1 M^2+1 M^2-1
What is the size of ABC shown in the above figure
Factor this please and thank you. 18-9w
for what value of k, the expression x²+kxy²+9y² becomes a perfect square​
Why does Johnny tell Ponyboy he could never use a gun?
how long does it take for the ball to travel 20 yards to the wide recevier if they are running 21 mph and the ball weighs 15 ounces
what is the type of introduction of lebanon's drinking water​
Why does Johnny tell Ponyboy he could never use a gun?