thekidap04p5a76o thekidap04p5a76o
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

You go to your favorite store and buy 3 hats h and 2 scarves s you spent $36 total

Respuesta :

pavani2002
pavani2002 pavani2002
  • 02-03-2021

Answer:

whats the question...........

Answer Link
imawolf
imawolf imawolf
  • 02-03-2021

Answer:

3h + 2s = 36

good luck, i hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Round each number to the nearest tenth 26.73 + 89.42
A scientist finds an unusual object and decides to study it. Which observation indicates that it is a living thing that is multicellular? a. It can be found in
There are 30 students in a class, including 16 boys. Write each ratio. A. Girls to boys. B. Boys to Girls. C. Girls to all students D. Boys to all students
The product 3.09 x 304.87 =?
compete factor 5b-15c
What is the verb in this simple sentence? Are they eating salad, pizza, or pasta tonight? A. they B. eating C. they are D. are eating
is 5/10 equivalent to 6/12
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
Which best describes the trends in electronegativity on the periodic table?
what force is needed to give a vehicle of a mass 900 kg an acceleration of 2.5 m/s squared