smchavez8248 smchavez8248
  • 04-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas sell for $0.98 per pound. How much will 4 pounds of bananas cost?

Respuesta :

khadeejahpatel018
khadeejahpatel018 khadeejahpatel018
  • 04-02-2021
Answer is £3.92
U just time 98 times 4
Answer Link
SizedSea18 SizedSea18
  • 04-02-2021

Answer:

$ 3.92

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Helpp!!!! Give the relation and identify the x and y axis intercepts.
Refer to Exhibit 4-3. Suppose that the government imposes a price ceiling at a price of $12. The result would be a ________________ of _____________ units of go
if TS is a midsegment of PQR find TS
There are six major groups of enzymes. The categories are based on the types of reactions that they catalyze. What type of enzyme can join together two molecu
Determine the nature of the roots: 4x2 + 13x + 6 = 0 a. no real solutions b. cannot be determined C. a unique real solution two distinct real solutions d. tw
Find (4/5+3/6-5/12) ÷ 2/3​
After a 13% price reduction, a boat sold for $25,230. What was the boat's price before the reduction? (Round to the nearest cent, if necessary.) Group of answer
a. 1.3 b. 9.6 c. 13 d. 1
A student winds a strip of paper eight times around a cylindrical pencil of diameter 7mm use the value 22/7 as pie to find the length of the paper
For what value of the variable : is the value of 9-y twice as much as the value of y?