Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I need it..

Please help I need it class=

Respuesta :

rosygupt26
rosygupt26 rosygupt26
  • 03-02-2021

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

To find out how much 1 lunch costs, divide 33.75/15. You get 2.25. The first graph has the only answer that says one lunch is around 2.25.

Hope it helps!

Answer Link

Otras preguntas

Based on the lesson, individuals who broke away from the Catholic Church were known as _____.
What central idea does Juliet express in this passage from act IV of Shakespeare's Romeo and Juliet?Juliet believes that Friar Laurence may try to kill her.A) J
How did the Crusades help contribute to the decline of feudalism?
can someone help me answer these?
Who succeeded the last Carolingian king? a. Henry II c. Edward I b. Hugh Capet d. Philip IV
How did the Allied victory in WWII change the world? Check all that apply.
Morgan measures the capacity of a juice glass to be 12 fluid ounces. If she uses the glass to drink 4 glasses of water throughout the day, how many pints of wat
Tara is graphing the equation y=1/2x. she has placed point on the origin and uses the slope to find 2 more points. which points does tara plot ont her grph?
Characteristics of bipolar disorder typically include
A game room has a floor that is 120 feet by 75 feet. A scale drawing of the floor on grid paper uses a scale of 1 unit:5 feet. What are the dimensions of the sc