quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
Span of control is less of a factor of concern for incidents that are resolved within the initial operational period. true or false.
how many atoms are there in 5.7 mol of hafnium?
Can someone please help me on this one?
In country A, about five times as many cars are manufactured per day than in country B. If the total number of these cars manufactured per day is 39,612, find
Okay i have a question so if "A theater had 375 seats open and there will be 428 shows this year, how many people can see a show this year"
Find the volume of the solid in the first octant bounded by the parabolic cylinder z = 4 − x2 and the plane y = 2.
How would you explain social changes to someone who has no idea about our society?
While doing internet research on vegan diets, sarah decides only to use web sites that have been updated in the last year. what characteristic of effective web
If the fdic has an insurance fund of 67.8 billion and must use 7.6% of it to cover several failed banks, approximately how much money is left in the fund?
Solve for X. This is basically angles of a triangle.