Amloggins Amloggins
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 oranges cost 5.04 how much does 1 orange cost

Respuesta :

thatgirl00
thatgirl00 thatgirl00
  • 02-12-2020
$0.42 I think that is the answer
Answer Link

Otras preguntas

what is 9,147,593 rounded to the nearest hundred thousand​
aubrey buys 12 bottles of orange juice at the corner store for a total cost of $3.36. If each bottle costs the same amount, how much is each bottle of juice
How did the early colonists survive in their land during the initial years?
Help Based on "The Proper Place for Sports" by Theodore Roosevelt, write a thematic statement and write one rhetorical strategy that creates logos. Explain why
Please help? What is the value of k? 2k+9=7−3k k=−2k=−0.4k = 2k = 3.2
for a car driving at a constant rate of 60 miles per hour, the table represents distance from a historical mile marker on the highway as a function of dribing t
what is the measure of
In which type of dictatorship do religious leaders who claim to be guided by a god or divine power or rule
The angle whose measure is (3pi)/4 terminates in quadrant || and its reference angle is for pi/4. what are the reciprocal trigonometric function values for (3pi
Have you heard of the world Karma before, what do you think it means?