Samie0131
Samie0131 Samie0131
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question pls

I need help with this question pls class=

Respuesta :

201107032
201107032 201107032
  • 01-12-2020

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

yes it is because if 6ounces is $2.10 and the more ounces you add the higher the cost

btw just copy/paste :P

Answer Link

Otras preguntas

To be specific, estimate the diameter of a 1-ton rock, but first make a wild guess: will it be 1 ft across, 3 ft, or the size of a car? [hint: rock has mass per
Many public schools are implementing a "no pass, no play" rule for athletes. under this system, a student who fails a course is disqualified from participating
Why do we need to agree on oreder of operations
On a number line , p has a coordinate -28 and q has a coordinate 31. Find pq
One winter day the temperature ranged from a gift of 20F to a low of -25F by how many degrees did the temperature change
which organs are associated with the lymphatic system
One winter day the temperature ranged from a gift of 20F to a low of -25F by how many degrees did the temperature change
letters of pilgrims who survived
Choose the best answer which sentence correctly identifies an adjective phrase? A. (have you read the article by the candidate) who won the election B. have you
If the mass of a material is 41 grams and the volume of the material is 10 cm^3, what would the density of the material be?