kathykatende kathykatende
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

At the store, 10 ounces of candy cost $3.20. How many ounces can you get for $1?

Respuesta :

hannahboothman hannahboothman
  • 03-11-2020

Answer:

3.125 ounces

Step-by-step explanation:

10/3.20=3.125

Answer Link

Otras preguntas

what is the importance of prehistory
. A pattern of being late for work or for appointments is usually
Solve the equation for y 4x+7y=28 y=
what is the transcontinental railrod
what are the definitions to 'law of soil' and 'law of blood' ? what does it mean ? please help me .
Why did most Irish Americans favor neutrality?
After World War I, the Ottoman Empire __________. A. became the center of the Muslim world B. became extremely wealthy as a result of the discovery of oil C. wa
Why did Columbus write "having trouble with the crew"?
. A pattern of being late for work or for appointments is usually
Even though Reaganomics worked for the most part, what two things caused the Federal deficit to soar? bailing out savings and loan companies too many people una