lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
1. Why do longitude degrees only go up to 180° when a circle has 360º?
What is a potential benefit of fuel cell cars?
Expand the given power using the Binomial Theorem. (10k – m)5
What is the common difference of an arithmetic sequence defined by the formula an=2n−4?
(6^2m+2 × 6^-2m+2 / 6^2 )^1/2
Please answer the attached question by selecting of the the given answers.
When is a Feature hypothesis fully evaluated?
Solve for x 4x - 2 > 6x + 8. Ox>-5 0x<-5 Ox>5 0x<5
are penn foster highschool proctored exams optional?
In need of some help. Thank you very much and advance it’s greatly appreciated