willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
A transformer has a primary coil with 600 turns and a secondary coil with 300 turns. If the output voltage is 320 volts, what is the input voltage?A. 8 volts
A storage tank shaped Like a rectangular prism is being manufactured to hold 100,000 cubic feet of natural gas. It has a length of 10 feet and a width of 25 fee
At the school carnival, Carmen sold 3 times as many hot dogs as Shawn. The two of them sold 152 hot dogs altogether. How many hot dogs did Carmen sell? 51382111
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger
How many eights are there in 6 1/2
a person who studies word origins and meanings would most likely be a
Given the inequalities y > 5x-8 and y >3x+4, find the point that satisfies both inequalities
In Romeo and Juliet act 2, which character serves as a messenger
How many eights are there in 6 1/2
what city is located 60 north 25 east