PeriBerry
PeriBerry
01-11-2020
Mathematics
contestada
Evaluate 2 – (-4) + 3+ (-6) – (-2).
Respuesta :
anbanik
anbanik
01-11-2020
Answer:5
Step-by-step explanation:
Answer Link
laxiunn
laxiunn
01-11-2020
Answer:
5
Step-by-step explanation:
-(-4) is +4 -(-2) is +2 too ao 2+4+3-6+2=5
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
The price of bananas is $6.50 for 5 pounds. What is the price as a unit rate? $6.50/1lb $1.30/1lb $1/30/3lb $1.05/1lb
It is possible to drink too much and A , slow heart rate and breathing B, risk coma or death C , choke or suffocate on vomit D , all of above
How did the free enterprise system affect factory owners? -U.S History
A rectangular board is 1.8 meters long and 1.5 meters wide. What is the area of the board in square millimeters?
If 3t − 7 = 5t , then 6t =
What is one advantage of reading a play as opposed to watching or listening to it?
The rotating nozzle sprays a large circular area and turns with the constant angular rate theta overscript dot endscripts = 2.2 rad/s. particles of water move a
Billboard advertising is a form of visual pollution and should bexpect banned.the primary purpose of this sentence is to
PLEASE HELP ME AND TRY TO ANSWER THIS PLS PLS PLS AND IF YOU CAN DO THIS ONE AND HELP ME CAN YOU PLEASE GO BACK TO MY LAST PROBLEM AND TRY TO SOLVE IT IF IT HAS
How do pictures, captions, and graphics help you read and study the material in a textbook?