OceanicModifications
OceanicModifications OceanicModifications
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

For every 1 jug of milk I buy, I Buy 3 boxes of Cereal. What is the unit rate?

Respuesta :

alina2189 alina2189
  • 06-10-2020
1 jug of juice for every 3 cereal boxes
Making a chart can help too!!
Answer Link

Otras preguntas

"Acute Pain related to instillation of peritoneal dialysate as evidenced by client wincing and grimacing during procedure, client description of experience as ‘
Which uterine layer is composed of a simple columnar epithelium containing tubular glands which respond to estrogens and progestine during the female reproducti
Please Help Me! It would be very appreciated if you did this ASAP,thank you!
Can someone explain to me how to do this question? It needs to be simplified and no decimals or fractions.
What is the difference between a set and a map?
A car dealer promises to give a $5,000 bonus to the first salesperson who sells 10 cars this week. Which type of contract is this?
which contains the greatest mass of oxygen: 0.75 mol of ethanol (C2H5OH), 0.60 mol of formic acid (HCO2H) or 1.0 mol of water (H2O) ?explain why.
Is DNA individualistic, entirely?
An invoice is: A) A report that describes inventory on hand as of a particular date. B) A report that describes how much is owed to a company by customers and
what volume of 0.0105-M HBr solution is be required to titrate 125 mL of a 0.0100-M Ca(OH)2 solution? Ca(OH)2 + 2HBr ? CaBr2 + 2H2O