animegirl72
animegirl72 animegirl72
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Paul bought 12.8 pounds of apples at the farmer’s market.
Each pound of apples cost $1.65. How much did the apples cost

Respuesta :

luluchic42
luluchic42 luluchic42
  • 01-10-2020

Answer:

The apples costed $21.12.

Step-by-step explanation:

Each pound cost $1.65 & Paul bought 12.8.

Multiply $12.8 by $1.65 and you get $21.12.

Answer Link

Otras preguntas

Helpppp pleaseeee thannkkss
Reflect ( 9,− 7) across the X -axis. Then reflect the result across the Y -axis. What are the coordinates of the final point?
Which process involves glucose reacting with oxygen to produce energy, carbon dioxide and water?
Which phrase best completes this sentence? Ma chambre est toujours propre et bien organisée car je la range _________. A) dans une semaine B) de temps en tem
find the value of plz fast sin(100×π−π÷4)
What is the first man made organic compound synthesized in laboratory?
An electronic braille embosser that translates text from a braille keyboard to a printer:
Styles of art and architecture that were inspired by the greeks and romans are referred to as
would you recommend this company to your family or friends
What is the process called when molecules must join with another molecule, such as a protein, to get through a membrane?