swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

I need the help plz help I swear I need the help plz help me
Identify the two whole numbers between which the product lies 4*2/3
Need help ASAP !! Pleaseeeee
suppose that a board is 25 inches long and is cut into three pieces so that the first piece is twice as long as the second, and the third is 11 less than 3 time
Some say Islam is likely to become the largest religion in the world during the twenty-first century. What are some factors that contributed to Islam’s rapid gr
In a flashback, the author has to
What is common law marriages
Someone please help I’m stuck!
Jenna plans to invest in a cleaning service franchise called "spare time". at her first interview with the franchisor's selling agent, she learned that the pare
1. What is a polygon? 2. What makes a polygon a regular polygon?