13180
13180
04-12-2018
Mathematics
contestada
What is the unit rate for 16 oz and $3.98
Respuesta :
pebbles82
pebbles82
04-12-2018
You would do 3.98 divided by 16 and you would get 0.24.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
everyone needed to study his or her there notes for the test?
Solving Unit Rate Problems 1. If a 20-ounce Dr. Pepper costs $1.20 and a 12-ounce Dr. Peppers costs $0.60, which has a better price per ounce and by how much?
what is the meaning of awful
Alex buys 5 DVDs. Each DVD costs $9. If Alex receives a $2 discount on each DVD, what is the total amount of money alex apends? Write an expression that matche
Making a good decision a. requires probabilities for all states of nature. b. requires a clear understanding of decision alternatives, states of nature, and pay
Assuming each solution to be 0.10 M , rank the following aqueous solutions in order of decreasing pH. Rank the solutions from the highest to lowest pH. To rank
While playing soccer in your backyard, you disrupt a small fire ant mound. The fire ants emerge and bite your feet. Your feet begin to show swollen, raised area
Please match the Key Word to the correct definition.
In a two step equation was is 12-7y=-2
In 1951, the U.S. Supreme Court ruled that state laws promoting segregated public schools were unconstitutional. This ruling, which is referred to as Brown v. B