lauraarango19
lauraarango19
02-10-2018
Mathematics
contestada
please help 7th grade math easy
Respuesta :
mathiscool18
mathiscool18
19-10-2018
You would choose a point on the line.
(10,15)
Then you wpuld take 15 and divide by 10, to get the cost per pound.
[tex]15 \div 10 = 1.5[/tex]
Therefore it cost $1.50 per pound and anwser C
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
Anyone know how to do this?
11. What hemisphere is shown by section A? a. Northern Hemisphere c. Eastern Hemisphere b. Southern Hemisphere d. Western Hemisphere
how do i explain that y=10/x is not linear
Which of the following caused plantation owners to start using more slaves and few indentured servants?
Answer this fast and I’ll make you Brainly
Should eyewitness testimony be allowed in the courtroom? Why?
greatest common factor of 65 and 75
Click on all the values that satisfy this inequality x - 5 > 10
In a certain plant, tall stems (T) are dominant to short stems
This is hard help is needed