monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
Find the total dollar cost of 4y/3 eggs if they cost d dollars per person
40. The following question refers to the four selections by Albert Einstein: Which summary best synthesizes the information in the four Einstein readings? Eins
What unit of measure does pressure need to be in for the combined gas law?
Why does lee write a letter to his son?
As concentrated energy is used to do _____ , it becomes spread out.
James is participating in a 5-mike walk to raise money for a charity. He has received $300 in fixed pledges and raises $11 extra for every mile he walks. Use a
According to the diagram in which layer would most likely find coal deposits
A bookstore rents books to students for $2 per book. The cost of running the bookstore is $300 per hour. The numbers of books and the probabilities that the boo
The quotient of forty-nine and a number is greater than or equal to seven.
what are six stages of photosynthesis