imaginemath
imaginemath
01-06-2018
Mathematics
contestada
Does anyone know this math problem?
Respuesta :
meowzerpurrpurr
meowzerpurrpurr
01-06-2018
If you were to buy a two day ticket for $68 every 3 weeks for all four seasons then you would spend $1156 overall. By buying a gold pass for $120 for all four seasons you would save $1036. For sure get the Gold Pass no questions asked.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
The sum of two consecutive negative integers is -171. What is the number closest to zero?
how does the rock cycle affect the lithosphere
Which two numbers add up to 20 in multiply to -3
what is the oldest living creature
Kennedys political agenda was known as the new deal true or false
What are the three main types of volcanoes? A. shield, cinder cone, and mafic B. composite, shield, and cinder cone C. felsic, mafic, and composite D. shield
explain why the temperature of water might increase when a solution forms
Which recursive formula can be used to generate the sequence shown, where f(1) = 9.6 and n > 1? 9.6, –4.8, 2.4, –1.2, 0.6, ..
The Boers were descendents of original settlers in South Africa.
harold says, to find 6x8, i can use the facts for 5x 4 and 1x4. do you agree? explain.